Сливен ще приюти вторият кръг от Драг Рейсинг шампионатът

IMG_7384

На 31.05 и 01.06 край Сливен ще се проведе Вторият Кръг от Националният Шампионат по Драг Рейсинг на писта „Бършен“. Организаторите от Сливен Драг Тийм, са осигурили транспорт на осем състезателя от Румъния.Също така се очаква  абсолютният рекорд поставен от Хеед Ауто в с. Кондофрей да бъде счупен.

Бензиновото предизвикателство започва още от Събота на 31-ви от 13:00 часа, когато са тренировките и всеки желаещ ще има възможност да изпробва силите на личния си автомобил. В неделния ден от 08:00 часа ще се проведат квалификациите, а същинската част на състезанието започва в 10:00.

От тази година има и нови класове за мотоциклети, както и за екзотични суперавтомобили(500+) които допълнително покачват адреналина и интереса на хилядите фенове. Цената за вход на зрители е 10лв.

IMG_7303

 Програма

Събота, 31.05.2014г.

Свободни тренировки 13:00 ч.

Неделя, 01.06.2014г.

Квалификации 08:00 ч.

Състезание 10:00ч.

Реда на провеждане на класовете :

1.Клас „Стрийт-FWD“
2.Клас „Стрийт-RWD“
3. Клас „Стрийт-Дизел“
4. Клас „Стрийт-500+“
5. Клас „Стрийт-Свободен“
6. Клас „Профи-А“
7. Клас „Профи-В“
8. Клас „Профи-С“
9. Мотори до 750сс
10. Мотори над 750сс

Награден фонд (Валиден за целия шампионат) ще има само за професионалните класове.
Таксите за участие са 15лв. за всички класове, като за Профи класовете е необходим и лиценз от БФАС. Еднократния лиценз е 15лв за състезание, а целогодишния е 50лв.

Ако сте открили правописна грешка молим да ни уведомите, като маркирате текста и натиснете Ctrl+Enter.

За Иван Ангелов Иванов 3163 Articles
Рали ентусиаст от горе до долу. Автомобилните спортове се превръщат в негова страст още от ранна възраст. Добре познат сред българските среди, Иван работи усилено по популяризирането на моторните спортове сред масовата публика в България. Пишете на Иван - [email protected]