Манолов спечели в Осогово, Телийски взе титлата

Снимка Apix Action Photography

Христо Манолов взе победата в тазгодишното издание на планинско „Осогово“, което е последен кръг от националният ни планински шампионат. Шуменецът даде най-добро време от 2 минути 38,78 секунди още в първият манш, като така затвърди първата си позиция и взима титлата в НС1.

Юлиян Телийски завърши на втора позиция, като така пилотът на „Дунев Рейсинг“ взе титлата за 2017 в общото генерално класиране и в клас НС2, след едва две годишен опит във високопланинските надпревари.

Третото място е за младата надежда Иван Влъчков, който буквално унищожи своята конкуренция при автомобилите с един двигателен мост. Младият пилот записа най-добро време от 2 минути 51.86 секунди с почти 1 стотна по-бързо от най-доброто време на Стефан Стоев. Пилотът на „АРА Моторспорт“ завърши планинското на четвърта позиция и взима титлата в клас НС3.

Йодан Тодоров със своят Ситроен Саксо затваря челната петица в Кюстендил. Александър Димитров завърши на второ място в НС4 и на шесто в генералното пред Георги Георгиев (Субару Импреза), Васил Тодоров (Опел Астра), Николай Георгиев (БМВ М3) и Ясен Николов (Хонда Сивик), които затварят челната десетка.

До финала на надпреварата стигнаха 30 състезателя от предварително заявените 40.